top of page

Daniela Fischerová

POTVORA MLSNÁ

Potvora mlsna.jpg

Autoři videí a fotografií: Dana Mojžíšová, Markéta Mojžíšová a Jiří Hubený

Čeština nemá mnoho Čechů, kteří s ní zacházejí tak uznale a obeznale, jako tato básnířka. Ale hrát si se slovy nestačí, byť to málokdo umí. Básně této sbírky mají bolavé, promyšlené, prožité a s úsměvem utroušené poselství. Básnickou sbírku známé spisovatelky vydalo nakladatelství Malvern, ilustracemi ozdobila Irena Šafránková. Na videozáznamu je použita hudba Jana F. Fischera (Z hříček o královnách: Vzpomínka na Hamleta).

logo-SFK.JPG

Projekt Audioarchiv PEN klubu

podporuje Státní fond kultury ČR.

Česká spisovatelkadramatičkascenáristkapublicistka a autorka knih pro děti a mládež, autorka několika školních učebnic a pedagožka, dcera hudebního skladatele Jana Fischera a překladatelky Olgy Frankové. Daniela Fischerová je nejznámější českou autorkou rozhlasových her, ale také scénářů krátkých, animovaných i celovečerních filmů i povídek. Od poloviny 70. let se věnuje básnické a prozaické tvorbě pro dospělé i pro děti. Je členkou Českého centra Mezinárodního PEN klubu, vyučuje obor Tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého.

Daniela Fischerová umí vystavět členitý děj na co nejmenší ploše, na jediné silné situaci ukázat složitý obraz života. Autorka osobitým stylem a bohatým jazykem úročí celoživotní zkušenosti s lidmi

i s literaturou. Poslechněte si ukázky z její tvorby pro dospělé i pro děti. 

Plodná spisovatelka si s jazykem umí hrát. Mnohem větší význam však podle ní hraje komunikace nonverbální. Mezilidské vztahy jsou zčásti určeny právě těmito dennodenně přehrávanými hrami. 

Více o autorce na
www.danielafischerova.cz

s danielou fischerovou-page-002.jpg

Spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová je laureátem Ceny PEN klubu pro rok 2019. Více na 

https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/9250/cenu-pen-klubu-dostala-daniela-fischerova

Daniela Fischerova_Zbytecna koroptev_3_6

Večer Daniely Fischerové ve Werichově vile v červnu 2019

crop-1721911-f201110060415001_520x250.jp

Z tvorby Daniely Fischerové 

bottom of page